Az utóbbi hónapokban az utazás, nyaralás, világjárás finoman szólva is egyre nehezebb, nehézkesebb. Be vagyunk zárva a négy fal közé, saját biztonságunk érdekében nem igazán ajánlatos most messzebbre kimozdulni. Nyilván mindenki egyre nehezebben viseli ezt a helyzetet. Én is - legszívesebben most is valahol a felhők között szállnék, félúton valamelyik kedvenc repterem felé. Viszont erre sajnos még egy ideig várni kell. Innen jött az ötlet: ha a valóságban nincs lehetőségem repülni, ugyan miért ne tenném meg ugyanezt szimulátorban? A repülésben számomra maga az út a cél, azt pedig egy kis fantáziával egész pontosan visszaadja a szimulátoros környezet is.
Ezt a blogot épp ezért indítottam. Ha már álmodozom, szeretek nagyot álmodni, és egy olyan útra fogok indulni, melyet a valóságban igen nehezen tudnék kivitelezni. Körbe fogom repülni az Atlanti-óceán északi medencéjét. Utazásom során blogolni fogok az egyes szakaszokról, a kalandokról, a látványosságokról. Igyekszem úgy megélni a szimulátoros repüléseket, mintha azok a valóságban történnének meg, épp ezért itt-ott a fantáziám segítségével fogom szinesíteni a történetet. Szintén igyekszem az élethűségre: a repülési paraméterek, az időjárás, a navigáció mind a valóságnak megfelelően lesz beállítva végig.
A repülésekhez a Microsoft Flight Simulator 2020-at fogom használni. A Carenado által fejlesztett Piper PA-44 Seminole lesz a választott gép, ez egy kis, négyszemélyes, kétmotoros repülőgép a hetvenes évek végéről. Úgy tervezem, hogy 100-200 tengeri mérföldes szakaszokban fogom lerepülni az útvonalat, kivéve a Norvégia-Vagar-Izland-Grönland-Kanada szakaszokat, illetve a Brazília és Afrika közötti részt - itt azért nagyobb távolságok lesznek. Egyelőre az Egyesült Államok északi határáig terveztem meg az útvonalat, de még ez sincs kőbe vésve, inkább csak vázlat, amelytől lehet itt-ott el fogok térni. A kiinduló reptér természetesen hazai lesz, valószínűleg Tökölről vagy Budaörsről fogok nekivágni az útnak - és remélhetőleg néhány hónap múlva ugyanide érkezem meg. A start várhatóan ezen poszt megjelenése után 1-2 nappal lesz.
Az útvonal megtervezéséhet alapvetően a Skyvectort használom. Igyekszem kerülni a nagyobb, nemzetközi repülőtereket, szeretek inkább kicsiny, félreeső de szép helyeken fekvő reptereket megcélozni.
Nos, elöljáróban ennyit a tervekről és a blogról. Ha velem tartasz, légy üdvözölve a fedélzeten, remélem élvezni fogod az utazást - hamarosan indulunk!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.